Izbor sportiste TK 2018.: Najbolje Nefisa Berberović i Danira Musić

Nefisa Berberović u konkurenciji pojedinačnih i Danira Musić u konkurenciji ekipnih sportova, proglašene su najboljim sportistkinjama Tuzlanskog kantona u 2018. godini, na sinoć održanoj manifestaciji u organizaciji Sportskog saveza Tuzlanskog kantona.

Nefisa Berberović, članica je Tenis kluba NES. Sa samo19 godina iza sebe ima treće mjesto na Evrospkom prvenstvu do 16 godina, a u ovoj godini je  na Mediteranskim igrama u španskoj Taragoni zajedno sa Deom Herdželaš osvojila je srebrenu medalju u dublu, te osvojila četiri titule na profesionalnim ITF Futures turnirama.

Danira Musić, prošle sezone je bila najbolja igračica ŽKK RMU Banovići. U ovom klubu je prošla sve selekcije, košarkaško iskustvo sakupljala u zeničkom Čeliku, Brčkom i Ugljeviku. U ŽKK RMU Banovići se vratila prije četiri godine i od tada dala veliki doprinos u kreiranju velikog velikog uspjeha koji je je postignut prošle sezone. Košarkašice RMU Banovići osvojile su KUP BiH i državno prvenstvo.

U ostalim kategorijama su dodijeljen slijedeće priznanja:

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Kadira Nukić, Streljački invalidski klub „Tuzla“

Rasma Beganović, SKOSI Živinice

Hajro Bečić, Streljački klub invalida Banovići

NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Streljački invalidski klub Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI TRENER U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BIH u sjedećoj odbojci

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Ermin Jusufović , SKISO „Sinovi Bosne“ – Lukavac

POJEDINAČNI SPORTOVI:

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Emina Abdulić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla

Mila Hrustić, Plivački klub „Sprint“ Tuzla

Kenan Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

Sandro Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Huso Turić, KBS „Golden team“ Kalesija

Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac

Stefani Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI TRENER U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Senad Osmanović, KBS „Golden team“ Kalesija

Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac

Una Selman Žilić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla

Anto Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

KBS Orkka Lukavac

KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla

Karate klub „DO“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac

Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

Vedad Karić, Biciklistički klub „Jedinstvo“ Tuzla

Azra Bašić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla

EKIPNI SPORTOVI:

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Asim Muratović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla

Nela Kim Popović, Košarkaški klub RMU Banovići

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Amar Beganović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla

Armin Subašić, Omaldinski košarkaški klub Sloboda Tuzla

NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Goran Jurčenko, Košarkaški klub RMU Banovići

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Košarkaški klub RMU Banovići

OŽRK Jedinstvo Tuzla

Juniorska ekipa OKK Sloboda Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Edis Smajić, Fudbalski klub Sloboda Tuzla

Admira Zvekić, OŽRK Jedinstvo Tuzla

Dzenita Ikanović, Košarkaški klub RMU Banovići

Danira Musić, Ženski košarkaški klub RMU Banovići

Posebna priznanja Sportskog saveza: Arslan Dizdarević, Ving Tchun Kung Fu Klub “Panther” Tuzla, Nirmel Muratović, Mladen Nedić, Dr. Mensur Hadžibeganović, Elvir Bijedić, Prof.dr. Alija Biberović.

U muzičkom dijelu programa nastupili su učenici Srednje muzičke škole iz Tuzle, te solistkinja Renata Bagarić u pratnji Zlatana Mujkića.


Poziv posjetiocima: Poštovani posjetioci, pozivamo vas da diskutujete i komentarišete sadržaje naše Web stranice. Da bi ste diskutovali uključite se u našu Facebook grupu (koja je ujedno i Forum za diskusiju o temama koje obrađuje Tuzlanska Republika), klikom na link: https://www.facebook.com/groups/tuzlanskarepublika. Hvala!